Kviečiame prisidėti prie neįgaliųjų teniso bendruomenės, nes tik Jūsų dėka galime sėkmingai vykdyti savo veiklą. Tai galite padaryti pervesdami iki 1,2% savo pajamų mokesčio iki 2020-05-01. Jūsų parama yra labai svarbi!

Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas įm.k 304234822 T. Ševčenkos g. 12-5, Vilnius 03223 Sąskaitos nr. LT067300010146832728 (Swedbank)

Į rankas paimta teniso raketė keičia neįgalių vaikų gyvenimus

Neįgaliųjų vaikų tenisas Lietuvoje atsirado tik prieš metus. Suaugusieji neįgalūs teniso sporto šaką vysto jau beveik dešimt metų. Lietuvos neįgaliųjų teniso klubo suaugę sportininkai nuolat treniruojasi ir dalyvauja tarptautiniuose neįgaliųjų teniso turnyruose. Suaugusiųjų pasiekimai įkvėpė klubo vadovybę ugdyti mažuosius teniso entuziastus. Pasak klubo prezidentės Anos Staševičienės, galbūt iš besimankštinančių ne visi vaikai nuspręs eiti profesionalių sportininkų keliu, tačiau teniso teikiama nauda jų savijautai matoma jau dabar.

„Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas siekia ne tik sportinių rezultatų, bet ir efektyvios socialinės integracijos, ugdant fiziškai ir dvasiškai sveiką visuomenę. Klubo komanda tikisi, kad neįgaliųjų tenisas padės formuoti teigiamą neįgaliųjų sportininkų įvaizdį, parodys visuomenei, kad neįgalūs atletai gali dalyvauti aukšto lygio sportinėje veikloje, atstovauti Lietuvai aukšto meistriškumo tarptautinėse varžybose ir siekti sportinių rezultatų. Šiuo metu klube nuolat treniruojasi 5 vaikai. Kiekvieno vaiko istorija yra ir sudėtinga, ir unikali. Juos visus jungia bendras poreikis realizuoti save, noras gyventi sveikesnį bei laimingesnį gyvenimą“, – sakė Lietuvos neįgaliųjų teniso klubo prezidentė A. Staševičienė.

Moteris pasakojo, kad vaikai su negalia iš pradžių nedrąsiai paima raketę, bet vėliau išryškėja pasitikėjimas savimi – jie pradeda žaisti aukštai iškelta galva, su šypsena veide: „Nesvarbu ar vaikas ateityje pasieks aukštą meistriškumą, svarbu, kad teigiamai keičiasi jo gyvenimas. Iš kitos pusės, jeigu pavyks pasiekti gerus rezultatus, tai bus geriausias pasiekimas ne tik pačiam sportininkui, bet ir visai neįgaliųjų teniso komandai, kurie deda pastangas, kad suteiktų visas galimybes neįgaliems sportuoti, nesvarbu, ar bus pasiekti sportiniai laimėjimai, ar ne.“

Vaikus treniruoja trenerė Lina Berankytė. Jos sprendimas pradėti dirbti su neįgaliais vaikais buvo nulemtas empatijos tiems, kurie yra sudėtingesnėje gyvenimo situacijoje nei kiti vaikai. „Jaučiu didelį malonumą matydama šių vaikučių šypsenas ir galėdama bendrauti su jų tėvais, ypač mamomis, kurios yra nuostabios, stiprios moterys“, – sakė teniso trenerė L. Berankytė.

Du kartus per savaitę vykstančios teniso treniruotės keičia neįgalių vaikų fizinius duomenis: stiprėja raumenys, gerėja koordinacija. „Jiems tai yra labai svarbu! Gera nuotaika ir teigiamos emocijos treniruotės metu motyvuoja vaikus sugrįžti, laukti kitos treniruotės ir tuo pačiu gerina jų bendrą savijautą. Jei po treniruotės jie išeina laimingi ir nori sugrįžti, manau, mūsų tikslas yra pasiektas“, – šypsosi vaikų trenerė L. Berankytė.

Ji prisiminė, kaip visai neseniai prie jos buvo priėjusi vienos mergaitės mama, ji išsipasakojo, kad jos dukra norėjo lankyti kokį nors būrelį, tačiau labai varžėsi, kompleksavo dėl sėdėjimo neįgaliojo vežimėlyje.

„Tos mergaitės draugė lanko pas mus tenisą ir vis įkalbinėjo draugę išbandyti treniruotę. Mergaitė ryžosi atvykti į mūsų sporto bazę. Mama džiaugiasi dukros nuotaikos ir savijautos pokyčiais ir man gražu žiūrėti į tas dvi drauges. Mergaitės koordinacija ir bendra fizinė būklė pagerėjo. Mama net ašarą braukdama dėkojo už pasikeitusią dukrą, už jos aktyvumą, geresnę savijautą ir puikią nuotaiką“, – pasakoja neįgalių vaikų teniso trenerė.

„Deja, mūsų visuomenėje vis dar trūksta informacijos apie galimybes asmeniui su negalia sportuoti ir siekti savirealizacijos tikslu, tačiau ši situacija po truputį keičiasi. Dėka partnerių Vilniuje yra sukurta puiki, neįgaliems pritaikyta teniso sporto bazė. Neįgalieji turi visas sąlygas sportuoti bei varžytis tarptautinėje arenoje. Tarptautinė teniso federacija ITF (International Tennis Federation) įvertinusi Vilniuje esančios SEB Arenos sąlygas, 2010 m. suteikė leidimą organizuoti aukšto meistriškumo suaugusiųjų tarptautinius turnyrus. Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas turi galimybę organizuoti tarptautinius jaunių (iki 18 m.) neįgaliųjų teniso turnyrus. Tad kviečiame neįgalius vaikus atvykti išbandyti teniso užsiėmimus“, – kviečia Lietuvos neįgaliųjų teniso klubo prezidentė A. Staševičienė.