“Neįgaliųjų teniso plėtra” laimėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšas iš Sporto rėmimo fondo

sporto rėmimo fondas

2019 m. Lietuvos Neįgaliųjų Teniso Klubas pateikė sporto projekto “Neįgaliųjų teniso plėtra” paraišką Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Sporto rėmimo fondo finansavimui gauti.

Klubas laimėjo konkursą ir nuo 2019 m. liepos mėn. 01 d. vykdo sporto projekto veiklas. Projekto tikslas – plėtoti klubo veiklą, suteikti neįgaliems žmonėms (vaikams ir suaugusiems) galimybę įsitraukti bei aktyviai dalyvauti fizinio aktyvumo veikloje ir tokiu būdu sėkmingai integruotis į plačiąją visuomenę per sportinę veiklą. Projekto trukmė – 2019 07 01 – 2021 06 30


Jaunoms tenisininkėms – galimybė dalyvauti Nyderlandų futbolo legendos fondo stovykloje

Teniso centras „Nieuwe Sloot“ Alfene prie Reino mieste, Nyderlanduose jau antrą kartą organizuoja Johan Cruyff fondo tarptautinę jaunimo neįgaliųjų teniso stovyklą. Treniruočių stovykla ir jaunių turnyras vyksta 2019 m. liepos 22–25 d. Turnyras yra organizuojamas globojant Tarptautinei teniso federacijai (ITF). 21 jaunimo neįgaliųjų teniso žaidėjas iš Austrijos, Belgijos, Prancūzijos, Japonijos, Kroatijos, Lietuvos, Nyderlandų, Rusijos ir Turkijos kovoja dėl pergalių ir renka taškus, kurie prisidės prie ITF jaunimo tarptautinio reitingo.

Lietuvos neįgaliųjų teniso jaunimo komandos žaidėjai pirmą kartą dalyvauja tokio pobūdžio tarptautinėje neįgaliųjų teniso stovykloje. Lietuvos neįgaliųjų teniso klubo tenisininkės Valerija Borisova ir Kotryna Žižmaraitė kartu su treneriu Andriumi Liubinu tikisi Nyderlanduose prasmingai praleisti laiką, gauti naujos patirties ir garbingai atstovauti Lietuvai. Pasak merginų, tai labai laukta kelionė. Pasak trenerio Andriaus Liubino, tokios stovyklos yra svarbios ir naudingos visomis prasmėmis. Jaunimas prasmingai praleidžia laiką, siekia aukštų sportinių rezultatų rungtyniaujant, dalyvaujant treniruotėse. Esą tai puiki galimybė socialinei integracijai ir draugiškiems ryšiams užmegzti. Šis renginys yra aktualus ir visai paralimpinei bendruomenei. Lietuvos paralimpinis komitetas remia komandos išvyką į Nyderlandus.

Johan Cruyff fondo misija yra remti neįgalų jaunimą per sportą – padėti jiems palaikyti gerą fizinę ir psichologinę formą, sudaryti galimybes bendradarbiauti ir bendrauti, padėti jų asmeniniam tobulėjimui.

Tarp renginio rėmėjų yra Fysio Alphen, Lijntjes Grafische Vormgeving, Mimprove! „Interim & Change“ ir „Tennis Club Nieuwe Sloot“.

Išskyrus mokymus ir varžybas, žaidėjai, teniso žaidėjų jų tėvai ir treneriai taip pat galės mėgautis įvairiomis pramogomis. Tai bus visiems įsimintina savaitė “ – sako turnyro direktorius Ingeborg Houdijk.

Nieuwe Sloot“ teniso centras yra yra sukaupęs nemažą patirtį organizuojant teniso turnyrus. Centre yra 12 dengtų, 14 lauko kortų. Pirmoji neįgaliųjų pasaulio raketė Diede de Groot treniruojasi šiame centre, taip pat kaip ir kiti 17 žaidėjų. Vienas iš šių „Nieuwe Sloot“ žaidėjų, Fee Lentze (tarptautinis reitingas – 13) yra atrinktas KNLTB (Nyderlandų teniso federacija), kad galėtų kartu varžytis šioje jaunimo stovykloje.