Lietuvoje įvyko tarptautinis neįgaliųjų teniso turnyras „Lithuanian Open 2018”

2017.04.26 – 29 dienomis įvyko Tarptautinis UNIQLO neįgaliųjų teniso turnyras „Lithuanian Open 2018”.  Prestižinis, rengiamas ITF (Tarptautinės teniso federacijos), Futures series kategorijos – UNIQLO tarptautinis neįgaliųjų teniso turnyras Vilniuje buvo surengtas jau devintą kartą. Viso Lietuvoje jau surengti 15 neįgaliųjų teniso turnyrų, kuriose dalyvavo virš 250 sportininkų iš 18 įvairių šalių. Šiais metais sulaukėme neįgaliųjų teniso žaidėjų iš Baltijos šalių, Baltarusijos, Lenkijos, Švedijos, Suomijos, Italijos, Rumunijos, Ispanijos, Olandijos, Gruzijos, Rusijos. Viso dalyvavo 39 žaidėjai (30 vyrų ir 9 moterys). Turnyrą organizuoti padėjo Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos teniso sąjungą ir kiti rėmėjai. Turnyro dalyvius palaikė ir pasveikino Izraelio ambasadoriaus Lietuvoje Amiras Maimonas, kurio dėka užsimezgė draugiški santykiai tarp Lietuvos ir Izraelio neįgaliųjų teniso sportininkais. Nors šiame turnyre Izraelio komanda nedalyvavo, rudenį planuojama jų sulaukti rudens Uniqlo Tarptautiniame turnyre „Vilnius Open 2018”.

Šiame turnyre pirmą kartą dalyvavo sportininkai iš Gruzijos, juos palaikyti buvo atvykęs Gruzijos konsulas Lietuvoje

Turnyro organizatoriai, Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas džiaugiasi sulaukiantis aukšto žaidimo lygio, įvairaus amžiaus bei su skirtingomis fizinėmis galimybėmis žaidėjų, norinčių varžytis šiame tarptautiniame turnyre.

Turnyre dalyvavo Lietuvos sportininkas –Aleksandr Olechnovič. Burtai lėmė, kad pirmajame raunde Aleksandras Olechnovič veržėsi su Lenkijos  sportininku Krzysztofu Brezyna. Lietuvos sportininkas laimėjo, tačiau  iškrito antrame raunde, nusileidęs sportininkui iš Ispanijos  Francisco Garcia Vena.

Vyrų kategorijos vienetų turnyro pirmąją užėmė sportininkas iš Lenkijos Kamil Fabisiak. Rezultatu 6-1; 6-3, jam nusileido  jo kolega iš Lenkijos  Piotr Jaroszewski.

Lietuvos sportininkas Aleksandr Olechnovič, poroje su žaidėju iš Rusijos Yuriju Golovinu nusileido žaidėjų porai iš Italijos Antonio Cippo ir Ispanijos Francisco Garcia Vena dvejetų žaidymo pusfinalyje, rezultatu 6-1 6-1. Vyrų dvejetų žaidynes laimėjo Lenkijos sportininkai Piotr Jaroszewski ir Kamil Fabisiak. Jiems nusileido pora iš iš Italijos Antonio Cippo ir Ispanijos Francisco Garcia Vena.

Moterų kategorijoje dalyvavo 9 moterys. Vienetų turnyrą laimėjo Donna Jansen iš Olandijos, kuri pirmą kartą dalyvavo šiame turnyre. Jai nusileido Turkijos  žaidėja Ebru Bulgurku. Dvejetų turnyro laimėtojais tapo sportininkių pora iš Olandijos, Donna Jansen ir Rusijos Eugenija Korotkina.

Turnyro dalyviai liko patenkinti turnyro organizavimu. Daugelis atvyksta ne pirmą kartą. Alena Serkulskaya (Baltarusija) pasakė, kad jų komanda atvyksta į Vilniuje organizuojamą turnyrą kaip namo. Daugelis planuoja sugrįžti į šiais metais Lietuvoje organizuojamą rudens turnyrą „Vilnius Open 2018”.

Tarptautinis neįgaliųjų teniso turnyras „Lithuanian Open 2018” vyko daugiafunkciniame sporto, paslaugų ir sveikatingumo komplekse „SEB arena“. Šis kompleksas yra pamėgtas negalią turinčių sportininkų. Aplinka puikiai pritaikyta sportuoti ir dalyvauti turnyruose tiek sveikiems, tiek asmenims turintiems įvairią fizinę negalią.

Turnyrą padėjo organizuoti įvairios įmonės ir organizacijos. Vilniaus miesto savivaldybė padėjo organizuoti turnyro dalyvių maitinimą ir pasirūpino apdovanojimais. Lietuvos teniso sąjungos dėka sportininkai turėjo puikias sąlygas varžytis aukštos kokybės teniso kortuose. „Gintarinė vaistinė“ apdovanojo dalyvius turnyro marškinėliais ir dovanomis nugalėtojams. Hermis prisidėjo, kad sportininkams netrūktų geriamojo vandens, o Moller auto suteikė automobilius pervežimui iš / į oro uostą. VšĮ „Sveikas miestas“ padėjo išrinkti apdovanojimus bei padėjo sutvarkyti kitus organizacinius reikalus.

Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas yra be galo dėkingas Romanui Paulauskui, Liutaurui Radzevičiui, Ramūnui Grušui, Mantui Paulauskui, teisėjai Linai Berankytei, medikui Lukui Pilipavičiui, savanoriams Gretai ir Gabrielei Korolevičiūtems, Miroslavui Sosnovskuj ir Edvardui Stankevič bei visiems kitiems partneriams, kurių dėka idėja surengti aukšto meistriškumo, pasaulio pripažintus turnyrus Lietuvoje, tapo realybė ir graži tradicija. Neįgaliųjų tenisas – ne tik sportas ar neįgaliųjų užimtumas, bet ir puiki neįgaliųjų integracijos priemonė.