“Neįgaliųjų teniso plėtra” laimėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšas iš Sporto rėmimo fondo

sporto rėmimo fondas

2019 m. Lietuvos Neįgaliųjų Teniso Klubas pateikė sporto projekto “Neįgaliųjų teniso plėtra” paraišką Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Sporto rėmimo fondo finansavimui gauti.

Klubas laimėjo konkursą ir nuo 2019 m. liepos mėn. 01 d. vykdo sporto projekto veiklas. Projekto tikslas – plėtoti klubo veiklą, suteikti neįgaliems žmonėms (vaikams ir suaugusiems) galimybę įsitraukti bei aktyviai dalyvauti fizinio aktyvumo veikloje ir tokiu būdu sėkmingai integruotis į plačiąją visuomenę per sportinę veiklą. Projekto trukmė – 2019 07 01 – 2021 06 30


Lietuvoje vyks tarptautinis neįgaliųjų teniso turnyras „Vilnius Open 2019“

Rugpjūčio 22–25 d. Vilniuje vyks jau septynioliktą kartą organizuojamas Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos „Uniqlo“ tarptautinis neįgaliųjų teniso turnyras „Vilnius Open 2019“.

Lietuvoje profesionalų lygio ITF turnyrai rengiami du kartus per metus ir pritraukia vis daugiau žaidėjų iš užsienio. Šiais metais vasaros turnyre pirmą kartą dalyvaus sportininkai iš tolimų kraštų, Japonijos ir JAV. Organizatorių duomenimis, „Vilnius Open 2019“ turnyre dalyvaus 34 sportininkai iš 15 pasaulio šalių.

Vyrų lentelę sudarys 21 žaidėjas, o moterų – 13 žaidėjų. Taip pat svarbu paminėti, kad šį kartą turnyre teisėjaus teisėjas iš Estijos Madis Tarum. Lietuvos komandai atstovaus 3 sportininkai – Aleksandras Olechnovičius, Aleksandras Pacevičius ir Agnieška Toločko. Agnieškai tai pirmas turnyras ir, pasak sportininkės, ji labai jo laukia. „Po ilgų metų treniruočių norisi išbandyti savo jėgas ir varžytis tarptautiniame lygmenyje kartu su sportininkais iš viso pasaulio“, – sakė A. Toločko.

Lietuvoje neįgaliųjų tenisas pradėtas žaisti 2009 metais, kai Aleksandras Pacevičius inicijavo šios sporto šakos atsiradimą mūsų šalyje. Kartu su šiuo metu klubo prezidentės pareigas einančia Ana Staševičiene jie susisiekė su Tarptautine teniso federacija ir paprašė pagalbos siekiant organizuoti veiklą, susijusią su neįgaliųjų tenisu Lietuvoje. Ir taip dėka tarptautinės federacijos, Lietuvos teniso sąjungos, Vilniaus miesto savivaldybės, UAB „Teniso pasaulis“, VšĮ „Sveikas miestas“, Romano Paulausko, Liutauro Radzevičiaus ir kitų Lietuvos sportininkai su negalia pradėjo žaisti tenisą, o Lietuvoje organizuojami turnyrai tapo populiarūs visame pasaulyje.

Kiekvienais metais Lietuvoje vykstančio turnyro lygis vis auga. Puikios sąlygos atvykstantiems žaidėjams ir žaidėjų atsiliepimai pritraukia naujų sportininkų. Tarptautinė teniso federacija pastebėjo Lietuvos indėlį į neįgaliųjų teniso vystymą. Šiuo metu yra svarstomas labai svarbus klausimas dėl galimybės Lietuvai 2021 metais surengti pasaulio čempionato kvalifikacinės atrankos „BNP Paribas“ turnyrą. Jei sprendimas bus priimtas, tai bus didelis pasiekimas Lietuvos neįgaliųjų sporte, atveriantis naujų galimybių neįgaliems sportininkams.

„ITF UNIQLO“ tarptautinio neįgaliųjų teniso turnyro „Vilnius Open 2019“ organizatoriai maloniai kviečia visus norinčius atvykti rugpjūčio 22–25 dienomis į SEB areną Vilniuje ir nemokamai stebėti neįgaliųjų teniso varžybas. Turnyro oficialus interneto puslapis – www.lntk.lt