“Neįgaliųjų teniso plėtra” laimėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšas iš Sporto rėmimo fondo

sporto rėmimo fondas

2019 m. Lietuvos Neįgaliųjų Teniso Klubas pateikė sporto projekto “Neįgaliųjų teniso plėtra” paraišką Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Sporto rėmimo fondo finansavimui gauti.

Klubas laimėjo konkursą ir nuo 2019 m. liepos mėn. 01 d. vykdo sporto projekto veiklas. Projekto tikslas – plėtoti klubo veiklą, suteikti neįgaliems žmonėms (vaikams ir suaugusiems) galimybę įsitraukti bei aktyviai dalyvauti fizinio aktyvumo veikloje ir tokiu būdu sėkmingai integruotis į plačiąją visuomenę per sportinę veiklą. Projekto trukmė – 2019 07 01 – 2021 06 30


Lietuvos sportininkai dalyvavo Maskvos ITF Futures Series tarptautiniame neįgaliųjų teniso turnyre „IKAR“

Šių metų spalio 17-20 dienomis, Maskvoje vyko ITF Futures Series tarptautinis neįgaliųjų teniso turnyras „IKAR“.

Tamilio Tarpiševo akademijos kortuose rungtyniavo žaidėjai iš įvairių pasaulio šalių – Rusijos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Izraelio, Olandijos, Belgijos ir kt.

Vyrų lentelę sudarė 24 žaidėjai, o moterų – 12 žaidėjų. Šiame turnyre Lietuvą atstovavo du sportininkai – Aleksandras Pacevičius ir Agneška Toločko.

Agneškai tai buvo pirmas turnyras už Lietuvos ribų. Nors jaunai tenisininkei ir nepavyko įveikti pirmojo rato, ji nestokojo optimizmo ir drąsiai priėmė iššūkį, rungtyniaujant su stipria aštuoniolikmete varžove iš Rusijos, Daria Babiy, kuri yra 32 pasaulio raketė ITF jaunimo kategorijoje. Agneškos ir Darios varžybų rezultatai – 5-7, 5-7. Tuo tarpu Aleksandrui Pacevičiui pavyko įveikti pirmąjį ratą. Po ilgos, 3 val. 10 min. kovos Aleksandras laimėjo (4-6, 6-4, 7-5) prieš varžovą iš Rusijos, Maksimą Vladimirovą. Tačiau apie save priminė sena trauma. Aleksandras patempė petį ir po konsultacijų su turnyro gydytoju buvo nuspręsta nebetęsti kovų antrame rate.

Po keturių dienų įtemptų kovų, pagaliau paaiškėjo ir turnyro nugalėtojai. Moterų lentelėje nugalėjo sportininkė iš Rusijos, Liudmila Bubnova (36 raketė ITF reitinge), o vyrų lentelėje nugalėtojų tapo sportininkas iš Italijos, Silviju Kulea (49 raketė ITF reitinge).