Nauji iššūkiai: Lietuva rengia tarptautinį neįgaliųjų teniso turnyrą „Vilnius Open 2018“

Rugpjūčio 23-26 dienomis Vilniuje vyks jau šešioliktą kartą organizuojamas Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos „UNIQLO“ tarptautinis neįgaliųjų teniso turnyras „Vilnius Open 2018“.

Lietuvoje profesionalų lygio ITF turnyrai rengiami du kartus per metus ir pritraukia vis daugiau žaidėjų iš užsienio. Šiais metais pavasario turnyre pirmą kartą dalyvavo sportininkai iš Gruzijos ir Nyderlandų, o į rudens turnyrą atvyks ir žaidėjų komanda iš Vokietijos. Pasaulyje ši parolimpinė sporto šaka atsirado 1976 metais, kai aštuoniolikmetis JAV sportininkas Bradas Parksas treniruodamasis patyrė stuburo traumą. Netrukus B. Parksas susipažino su likimo draugu – Jeffu Minnenbrakeriu – sportininku neįgaliame vežimėlyje. Tuo metu jis bandydavo žaisti tenisą, bet paprastas neįgaliojo vežimėlis netiko tenisui žaisti ir jis savarankiškai sukonstravo tinkamą specialų vežimėlį. Kiti, kurie yra stipresni, bando savo jėgas organizuojamose turnyruose. Klubas stengiasi individualiai kiekvienam žaidėjui padėti realizuoti savo svajones – tai gali būti įdomus ir naudingas laiko praleidimas treniruočių metu arba reitingo taškų tarptautinėje erdvėje gavimas, siekiant aukšto meistriškumo. Ši sporto šaka patraukli dar ir tuo, kad žaidėjai suranda labai daug panašaus likimo draugų visame pasaulyje.

Lietuvoje neįgaliųjų tenisas pradėtas žaisti 2009 metais, kai Aleksandras Pacevičius inicijavo šios sporto šakos atsiradimą Lietuvoje. Kartu su šiuo metu klubo prezidentės pareigas einančia Ana Staševičiene jie susisiekė su Tarptautine teniso federacija ir paprašė pagalbos siekiant organizuoti veiklą, susijusią su neįgaliųjų tenisu Lietuvoje. Ir šios tarptautinės organizacijos, Lietuvos teniso sąjungos, UAB „Teniso pasaulis“, VšĮ „Sveikas miestas“, UAB „Gintarinė vaistinė“, Romano Paulausko, Liutauro Radzevičiaus ir kitų dėka Lietuvos sportininkai su negalia pradėjo žaisti tenisą, o organizuojami Lietuvoje turnyrai tapo populiarūs visame pasaulyje.

Ir šios tarptautinės organizacijos, Lietuvos teniso sąjungos, UAB „Teniso pasaulis“, VšĮ „Sveikas miestas“, UAB „Gintarinė vaistinė“, Romano Paulausko, Liutauro Radzevičiaus ir kitų dėka Lietuvos sportininkai su negalia pradėjo žaisti tenisą, o organizuojami Lietuvoje turnyrai tapo populiarūs visame pasaulyje.

„ITF UNIQLO“ tarptautinio neįgaliųjų teniso turnyro „Vilnius Open 2018“ organizatoriai maloniai kviečia visus norinčius atvykti rugpjūčio 23-26 dienomis į SEB Areną, Vilniuje, ir nemokamai stebėti neįgaliųjų teniso varžybas, kuriose šiais metais Lietuvai atstovaus sportininkas Aleksandras Olechnovičius. Sportininko reitingas tarptautinėje ITF reitingų lentelėje yra 345 (vienetai) ir 195 (dvejetai).