Kviečiame prisidėti prie neįgaliųjų teniso bendruomenės, nes tik Jūsų dėka galime sėkmingai vykdyti savo veiklą. Tai galite padaryti pervesdami iki 1,2% savo pajamų mokesčio iki 2020-05-01. Jūsų parama yra labai svarbi!

Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas įm.k 304234822 T. Ševčenkos g. 12-5, Vilnius 03223 Sąskaitos nr. LT067300010146832728 (Swedbank)

Neįgaliųjų tenisas

Apie neįgaliųjų sportą

Sportinė veikla – efektyvi socialinės integracijos forma. Tenisas yra vienas iš sparčiausiai besivystančių neįgaliųjų sportinių veiklų pasaulyje. Itin paprastas žaidimo pritaikymas neįgaliesiems – žaidimas galimas ant įvairios tradicinės dangos, nereikalingos modifikuotos raketės ir kamuoliukai bei tik viena pakeista taisyklė (leidžiami du kamuolio atšokimai) – leidžia nesunkiai plėtoti šią veiklą, skatinant neįgaliųjų integraciją bei pasitikėjimą savimi.Individualaus žaidimo pobūdis leidžia įvertinti savo jėgas ir skatina asmeninės atsakomybės suvokimą, savarankiškumą. Komandinis žaidimo pobūdis – skatina integraciją komandoje stimuliuojant socialinius/komunikacinius gebėjimus. Tenisas, kaip prestižinė olimpinė sporto šaka, leidžia neįgaliesiems pasijusti pilnaverčiais ir lygiateisiais visuomenės nariais. Siekdami užsibrėžtų sportinės veiklos tikslų bei normatyvų įvykdymo neįgalieji gali realizuoti save ir net garsinti savo šalį tarptautinėje arenoje (Parolimpinės žaidynės, tarptautiniai teniso turnyrai).

Kaip viskas prasidėjo…

1976m aštuoniolikmetis JAV sportininkas Brad Parks treniruodamasis patyrė stuburo traumą. Prognozės jaunam sportininkui buvo nepalankios – jis visą gyvenimą sėdės neįgaliųjų vežimėlyje. Kadangi Bradui sportas buvo bene svarbiausias gyvenio džiaugsmą tiekiantis užsiėmimas, žinia, kad negalės sportuoti, vaikinui buvo baisesnė nei mirtis. Netrukus B. Parks susipažino su likimo draugu – Jef Minnenbraker, portininku neįgaliame vežimėlyje. Tuo metu Jeffas bandydavo žaisti tenisą, bet paprastas neįgaliojo vežimėlis netiko tenisui žaisti ir jis savarankiškai sukonstravo tinkamą vežimėlį. 1977m. pavasarį abu sportininkai ėmė visuomenei kleiti informaciją apie tai, kad ir neįgalieji gali žaisti tenisą. Netrukus prie jų prisijungė 20 bendraminčių.

Bėgant metams teniso žaidėjų skaičius didėjo, o ši sporto šaka vis labiau populiarėjo. Taip 1981m. buvo įsteigta Tarptautinė neįgaliųjų teniso asociacija, vienijanti sportininku iš 58 šalių. Tarptautinė teniso federacija (International Tennis Federation, “ITF”) koordinuoja teniso vystymą bei rūpinasi sportininkais visame pasaulyje. “ITF” kasmet organizuoja teniso varžybas, pasaulinės taurės turnyrus. Visame pasaulyje kasmet daugėja žmonių, kurie ištikus nelaimei atranda įdomų užsiėmimą, gyvena aktyviai ir save realizuodami siekia užsibrėžtų tikslų.

P1110016Lietuvoje neįgaliųjų tenisas atsirado 2009m. pabaigoje, įvykus konferencijai “Neįgaliųjų teniso perspektyvos Lietuvoje”. Konferencijoje dalyvavo Tarptautinės teniso federacijos atstovas, Silver Fund projektų koordinatorius, atsakingas už neįgaliųjų žaidynes, Danielis Absolonas (Daniel Absolon). Pasak tarptautinės organizacijos atstovo, Europoje skiriama daug dėmesio neįgaliųjų tenisui. Kalbėdamas apie judėjimo negalią turinčių asmenų teniso plėtrą, Danielis paminėjo vykdytą ilgalaikį neįgaliųjų teniso populiarinimo projektą Afrikos šalyse. Jiems pavyko pasiekti, kad ten dabar yra 800 neįgaliųjų, žaidžiančių tenisą.