“Neįgaliųjų teniso plėtra” laimėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšas iš Sporto rėmimo fondo

sporto rėmimo fondas

2019 m. Lietuvos Neįgaliųjų Teniso Klubas pateikė sporto projekto “Neįgaliųjų teniso plėtra” paraišką Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Sporto rėmimo fondo finansavimui gauti.

Klubas laimėjo konkursą ir nuo 2019 m. liepos mėn. 01 d. vykdo sporto projekto veiklas. Projekto tikslas – plėtoti klubo veiklą, suteikti neįgaliems žmonėms (vaikams ir suaugusiems) galimybę įsitraukti bei aktyviai dalyvauti fizinio aktyvumo veikloje ir tokiu būdu sėkmingai integruotis į plačiąją visuomenę per sportinę veiklą. Projekto trukmė – 2019 07 01 – 2021 06 30


Treneris iš Izraelio: neįgaliųjų tenisą pamilau už žaidžiančiųjų energiją ir atsidavimą

Balandžio 23-24 dienomis SEB Arenoje, Vilniuje, vyks unikalus ir labai reikšmingas renginys Lietuvos neįgaliųjų sportui – tai dviejų dienų neįgaliųjų teniso meistriškumo lavinimo mokymai, kuriuos organizuoja Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas (LNTK) kartu su Izraelio ambasada Lietuvoje.

„Ši iniciatyva yra dar vienas puikaus ambasados bei LNTK bendradarbiavimo rezultatas ir džiugu, kad jau trečiajį kartą susijungiame bendram tikslui. Šių žmonių stipri dvasia bei meilė sportui yra tai, ko mes visi galime pasimokyti“ – teigė Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon. Šiame tarptautiniame renginyje dalyvaus neįgalieji sportininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Izraelio. Meistriškumo lavinimo mokymus ves patyręs treneris iš Izraelio Nimrod Bichler kartu su žaidėju Genadij Kohanov bei trenere iš Latvijos Tereza Stenclava.

Nimrod Bichler susidomėjo neįgaliųjų tenisu 1996 metais, kai pirmą kartą pamatė su kokia energija ir atsidavimu treniruojasi ir rungtyniauja neįgalieji tenisininkai. Per savo netrumpą karjerą Nimrod užaugino ne vieną profesionalų sportininką, jų tarpe ir Noam Geršoni. Šis sportininkas 2012 m. laimėjo aukso medalį Londono parolimpinėse žaidynėse. Pasak trenerio iš Izraelio, Lietuvoje organizuojami meistriškumo lavinimo mokymai bus naudingi ir pradedantiesiems, ir pažengusiems neįgaliųjų teniso žaidėjams ir treneriams. 

Mokymų metu bus rodomi ir praktikuojami judesiai sportiniame neįgaliųjų vežimėlyje, bus pristatyti neįgaliųjų teniso įgūdžių pagrindai bei demonstruojami pratimai pažengusiems žaidėjams, taip pat bus suteikta žinių apie treniravimo strategiją ir žaidimo taktiką. Teorinėje mokymų dalyje treneris iš Izraelio pasidalins savo asistavimo žaidėjams turnyrų metu patirtimi bei atsakys į dalyvių klausimus. Pasak organizatorių, šiais mokymais siekiama pagerinti trenerių bei žaidėjų įgūdžius, pakelti jų kvalifikaciją, pasidalinti sukaupta tarptautine patirtimi šioje sporto šakoje bei pritraukti visuomenės ir suinteresuotų asmenų dėmesį.

„Neįgaliųjų tenisas yra puiki adaptyvi sporto šaka, leidžianti neįgaliesiems ne tik gyventi aktyvesnį ir sveikesnį gyvenimą, bet ir socialiai adaptuotis bei integruotis į visuomenę.

Mums svarbu, kad apie neįgaliųjų teniso galimybes sužinotų ne tik patys neįgalieji, bet ir žmonės, tiesiogiai dirbantys su neįgaliaisiais: socialiniai, darbuotojai, gydytojai – reabilitologai, spec. mokyklų personalas, neįgaliųjų vaikų tėvai ir kt. Būtent šie žmonės gali paskatinti, padrąsinti ir motyvuoti neįgaliuosius užsiimti fizinio aktyvumo veikla. Todėl į šiuos apmokymus kviečiame ne tik neįgaliuosius, bet ir visus, kas dirba ir bendrauja su neįgaliais žmonėmis“ – sako LNTK prezidentė Ana Staševičienė. Meistriškumo lavinimo mokymų tvarkaraštis: balandžio 23 d., SEB Arena, Vilnius 13.00 – 15.00 val. praktiniai užsiėmimai. Balandžio 24 d., SEB Arena, Vilnius 13.00 – 15.00 val. praktiniai užsiėmimai, 16.00 – 18.00 val. teorinė dalis.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/sportas/startai/2019/04/15/news/treneris-is-izraelio-neigaliuju-tenisa-pamilau-uz-zaidzianciuju-energija-ir-atsidavima-9977001/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy