Kviečiame prisidėti prie neįgaliųjų teniso bendruomenės, nes tik Jūsų dėka galime sėkmingai vykdyti savo veiklą. Tai galite padaryti pervesdami iki 1,2% savo pajamų mokesčio iki 2020-05-01. Jūsų parama yra labai svarbi!

Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas įm.k 304234822 T. Ševčenkos g. 12-5, Vilnius 03223 Sąskaitos nr. LT067300010146832728 (Swedbank)

Lithuanian Open 2016

 

 

2016.05.12 – 15 dienomis įvyko Tarptautinis neįgaliųjų teniso turnyras „Lithuanian Open 2016”.  Prestižinis, rengiamas ITF (Tarptautinės teniso    federacijos), Futures series kategorijos – tarptautinis neįgaliųjų teniso turnyras Vilniuje buvo surengtas jau septintą kartą. Kasmet varžybos  sulaukia vis daugiau dėmesio Lietuvoje bei užsienyje. Vis daugiau neįgaliojo teniso žaidėjų atvyksta iš užsienio šalių. Šiais metais sulaukėme  nuolatinių aukštos klasės neįgaliųjų teniso žaidėjų iš Baltijos šalių, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Švedijos bei Turkijos. Išbandyti savo jėgas  pirmą kartą į Lietuvą atvyko sportininkai iš Airijos, Rumunijos, Izraelio bei Italijos.

Turnyro organizatoriai, Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas džiaugiasi sulaukiantis aukšto žaidimo lygio, įvairaus amžiaus bei su skirtingomis  fizinėmis galimybėmis žaidėjų, norinčių varžytis šiame tarptautiniame turnyre.

Turnyre dalyvavo du Lietuvos sportininkai – Vytautas Mateika ir Aleksandr Olechnovič. Dvejetų turnyre, ketvirtfinalyje  jie nusileido Lenkijos žaidėjams Piotrui Jaroševskui (Piotr Jaroszewski) ir Jerzy Kulikui (Jerzy Kulik), rezultatu 6:1; 6:2. Paguodos turnyre Vytautas Mateikia prasiveržė į priekį ir pateko į finalą, kuriame po atkaklios kovos pralaimėjo Rumunijos žaidėjui Stancui Ionut Filisanui (Stancu Ionut Filisan). Vyrų kategorijos vienetų turnyrą rezultatu 6:2; 6:2 laimėjo Italijos žaidėjas Fabianas Mazzei (Fabian Mazzei), jam nusileido  žaidėjas iš Izraelio Adamas Berdichevskis (Adam Berdichevsky).

Turnyro metu, deja, įvyko nemalonių netikėtumų. Moterų kategorijoje, dėl sveikatos problemų, iš finalo pasitraukė Turkijos sportininkė Busra Un (Busra Un). Dėl šios priežasties moterų kategorijos vienetų ir dvejetų turnyrų finalai neįvyko. Vienetų turnyro laimėtoja paskelbta Rebeka Bellender(Rebecka Bellender) iš Švedijos, o dvejetų turnyro laimėtojais tapo taip pat Švedijos žaidėja Sanna Klindt (Sanna Klindt) ir sportininkė iš Turkijos Aisegul Zararsiz (Aysegul Zararsiz). Paguodos moterų kategorijos turnyro finale varžėsi Turkijos žaidėja Ebru Bulgurcu (Ebru Bulgurcu) su sportininke iš Baltarusijos Aliona Biarnovič (Alena Biarnovich). Rezultatu 6:0; 6-1 laimėjo Ebru Bulgurcu.

Tarptautinis neįgaliųjų teniso turnyras „Lithuanian Open 2016” vyko daugiafunkciniame sporto, paslaugų ir sveikatingumo komplekse „SEB arena“. Šis kompleksas yra pamėgtas negalią turinčių sportininkų. Aplinka puikiai pritaikyta sportuoti ir dalyvauti turnyruose tiek sveikiems, tiek asmenims turintiems įvairią fizinę negalią. Neįgaliųjų tenisas nereikalauja ypatingo pritaikymo neįgaliems sportininkams. Žaidimas galimas ant įvairios tradicinės dangos, nereikalingos modifikuotos raketės ir kamuoliukai. Pakeista tik viena taisyklė – leidžiami du kamuoliuko atšokimai.

Turnyrą padėjo organizuoti įvairios įmonės ir organizacijos. Vilniaus miesto savivaldybė organizavo dalyviams ekskursiją į Valdovų rūmus. Žaidėjai iš Izraelio, Turkijos bei Švedijos mielai apsilankė Valdovų rūmuose bei susipažino su Lietuvos ir Vilniaus miesto istoriją. Dalyvių pervežimu automobilius suteikė „Moller auto“ savanoriai. „Gintarinė vaistinė“ apdovanojo visus prizininkus sveikatą stiprinančiomis ir grožio priemonėmis.