“Neįgaliųjų teniso plėtra” laimėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšas iš Sporto rėmimo fondo

sporto rėmimo fondas

2019 m. Lietuvos Neįgaliųjų Teniso Klubas pateikė sporto projekto “Neįgaliųjų teniso plėtra” paraišką Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Sporto rėmimo fondo finansavimui gauti.

Klubas laimėjo konkursą ir nuo 2019 m. liepos mėn. 01 d. vykdo sporto projekto veiklas. Projekto tikslas – plėtoti klubo veiklą, suteikti neįgaliems žmonėms (vaikams ir suaugusiems) galimybę įsitraukti bei aktyviai dalyvauti fizinio aktyvumo veikloje ir tokiu būdu sėkmingai integruotis į plačiąją visuomenę per sportinę veiklą. Projekto trukmė – 2019 07 01 – 2021 06 30


Vilniuje įvyko tarptautinis neįgaliųjų teniso turnyras „Vilnius Open 2021”

Rugpjūčio 12-15 dienomis Vilniuje, SEB Arenoje vyko tarptautinis ITF Futures series neįgaliųjų teniso turnyras Vilnius Open 2021, kuriame dalyvavo 32 sportininkai iš 9 pasaulio šalių (Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Japonijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, Slovakijos, Švedijos, Prancūzijos). Lietuvos neįgaliųjų teniso klubą (LNTK) atstovavo penki žaidėjai – Agnieška Toločko, Kotryna Žižmaraitė, Valerija Borisova, Aleksandras Pacevičius ir Aleksandr Olechnovič.

ITF Futures series turnyrai Lietuvoje yra organizuojami nuo 2010 metų ir juose kasmet dalyvauja apie 40 sportininkų iš 10-15 pasaulio šalių. Šiais metais turnyro dalyvių skaičių įtakojo COVID-19 pandemija bei sudėtinga politinė situacija, todėl kai kurių šalių žaidėjai (pvz. Baltarusijos, Izraelio, Rusijos…) negalėjo dalyvauti.

Turnyre vyko vyrų bei moterų vienetų ir dvejetų varžybos. Nors Lietuvos atstovai ir nepelnė prizinių vietų, tačiau didelio nusivylimo rezultatais nebuvo. Kiekvienas turnyras yra puiki praktika, nauja patirtis ir motyvacija siekti daugiau. „Įvyko gera kova, pilna iššūkių ir emocijų. Kiekvienas savyje atrado pergalę ir pralaimėjimas neleidžia mums sustoti tobulėti ir siekti dar geresnių rezultatų“, – sako LNTK treneris Andrius Liubinas.

Lietuvai atstovavusi Agnieška Toločko taip pat dalijosi savo mintimis apie praėjusį turnyrą: „2019 metais buvo mano startas, pirmos varžybos, per kurias nieko nemokėjau, bet supratau kaip noriu žaisti ir būti geresne. Karantinas pakoregavo visus planus, todėl 2021 metų Vilnius Open, atrodo, laukiau labiau nei įprasta. Geras turnyras, gera patirtis, džiugu, kad toks turnyras net ir per sunkų laikotarpį pasaulyje pritraukia i Lietuvą žaidėjus varžyboms. Šiemet turnyras parodė, kad darbas su treneriu Andriumi Liubinu davė didėjančio pasitikėjimo savimi aikštelėje, nors varžybų rezultatai visada gali būti geresni, man svarbiau, kad jau galiu žaisti su kitais užsienio dalyviais. Ačiū Treneriui, ačiū organizatoriams, laukiam kitų metų!”

Vilnius Open 2021 turnyro varžybų prizininkai: Marek Gergely (vyrų vienetų varžybų 1 vieta, Slovakija), Kamil Fabisiak (vyrų vienetų varžybų 2 vieta, Lenkija), Cornelia Oosthuizen (moterų vienetų varžybų 1 vieta, Didžioji Britanija), Zoe Maras (moterų vienetų varžybų 2 vieta, Prancūzija), Cornelia Oosthuizen ir Wendi Shutte (moterų dvejetų varžybų 1 vieta, Didžioji Britanija / Nyderlandai), Zoe Maras ir Diana Nikiforova (moterų dvejetų varžybų 2 vieta, Prancūzija / Latvija), Kamil Fabisiak ir Piotr Jaroszewski (vyrų dvejetų varžybų 1 vieta), Marek Gergely ir Krzysztof Brezyna (vyrų dvejetų varžybų 2 vieta).

Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas džiaugiasi ir didžiuojasi galimybe jau nebe pirmus metus Lietuvoje organizuoti ir rengti aukšto lygio ITF Futures series neįgaliųjų teniso turnyrus, nes tai neįkainojama proga žmonėms su apribotomis judėjimo galimybėmis įsitraukti į aktyvią sportinę veiklą ne tik nacionaliniu, tačiau ir pasauliniu lygiu.

Dėkojame mūsų draugams ir rėmėjams: Sporto rėmimo fondui, Vilniaus miesto savivaldybei, Tarptautinei teniso federacijai (ITF),  Lietuvos teniso sąjungai (LTS), Lietuvos parolimpiniam komitetui, UAB „Kasko Group“, VšĮ „Active Vilnius“, Lietuvos aktyvios reabilitacijos asociacijai (LARA), Išsėtinės sklerozės draugijai „Feniksai“, Asociacijai „Savarankiškas gyvenimas“, klinikai „Antėja“.