Kviečiame prisidėti prie neįgaliųjų teniso bendruomenės, nes tik Jūsų dėka galime sėkmingai vykdyti savo veiklą. Tai galite padaryti pervesdami iki 1,2% savo pajamų mokesčio iki 2020-05-01. Jūsų parama yra labai svarbi!

Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas įm.k 304234822 T. Ševčenkos g. 12-5, Vilnius 03223 Sąskaitos nr. LT067300010146832728 (Swedbank)

Vilniuje pasibaigė tarptautinis neįgaliųjų teniso turnyras „Lithuanian Open2017”

 

Savaitgalį „SEB arenoje“ Vilniuje pasibaigusiame Tarptautinės teniso federacijos (ITF) neįgaliųjų teniso Futures serijos turnyre „Lithuanian Open 2017” triumfavo Graikijos ir Pietų Afrikos respublikos tenisininkai.

Aštuntą kartą surengto turnyro vyrų vienetų varžybų finale graikas Stefan Diamantis 6:3 6:0  įveikė savo tautietį Giorgios Lazaridis. Šie du žaidėjai tapo ir dvejetų turnyro nugalėtojais. Moterų vienetų varžybų čempione tapo pietų afrikietė MariskaVenter, finalinėje dvikovoje 6:1 6:3 nugalėjusi švedę Rebeką Bellander. Moterų dvejetų varžybose stipriausios buvo R.Bellander ir jos tautietė SannaKlindt.

Šių metų „Lithuanian Open” dalyvavo ir du Lietuvos tenisininkai. Aleksandras Olechnovič pasirodymą baigė antrame vienetų varžybų rate, o Aivaras Rudėnas – jau pirmajame. A.Olechnovič, kartu su Latvijos tenisininku Ervins Kapa, vyrų dvejetų varžybose pasirodymą baigė ketvirtfinalio etape.

„Lithuanian Open 2017” tapo finaliniu visą savaitę „SEB arenoje“ vykusių neįgaliųjų teniso renginiu. Balandžio 25 dieną čia vyko draugiškos neįgaliųjų teniso varžybos tarp Lietuvos ir Izraelio rinktinių, o po dienos Izraelio rinktinės treneris Nimrod Bichlersurengė bendrą šios šalies, Lietuvos, Latvijos ir Estijos negalią turinčių tenisininkų treniruotę.

Ana Staševičienė, Lietuvos neįgaliųjų teniso klubo prezidentė, teigia besidžiaugianti pavykusiu renginiu, tačiau sako turinti daug abejonių dėl šių varžybų ateities.

„Manau, kad šių metų turnyras mums puikiai pavyko. Negirdėjau nė vieno nusiskundimo iš turnyro dalyvių, o daugelis jų žadėjo pas mus sugrįžti ir kitais metais. Esu dėkinga varžybas mums padėjusiai surengti Vilniaus miesto savivaldybei, bendrovei „Gintarinė vaistinė“, taip pat Lietuvos teniso sąjungai, kurios dėka mes galėjome naudotis puikiais teniso kortais. Kita vertus man ir mūsų žaidėjams tikrai norėtųsi didesnio valstybės dėmesio mūsų sporto šakai. Neretai organizuojame varžybas ar vykstame į svetur vykstančius turnyrus už savo asmenines lėšas. Ieškodami paramos mūsų renginiams, susiduriame su visišku valdininkų abejingumu, nuo kurio kartais svyra rankos. Todėl tikrai negaliu pažadėti, kad šis „Lithuanian Open” nebuvo paskutinis”, – atvirauja A.Staševičienė.

Iš viso Lietuvoje jau surengta 14 neįgaliųjų teniso turnyrų, kuriose dalyvavo daugiau nei 200 sportininkų iš 16 šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Švedijos, Suomijos, Izraelio, Rumunijos, Ispanijos, Graikijos, Pietų Afrikos respublikos. Šiais metais turnyro dalyvius pasveikino Lietuvos Parolimpinio komiteto prezidentas ir parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius, Izraelio ambasadoriaus Lietuvoje AmirasMaimonas, Vilniaus miesto savivaldybės, Kūno kultūros ir sporto departamento, viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ atstovai.

Turnyro rezultatų lentelė