“Neįgaliųjų teniso plėtra” laimėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšas iš Sporto rėmimo fondo

sporto rėmimo fondas

2019 m. Lietuvos Neįgaliųjų Teniso Klubas pateikė sporto projekto “Neįgaliųjų teniso plėtra” paraišką Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Sporto rėmimo fondo finansavimui gauti.

Klubas laimėjo konkursą ir nuo 2019 m. liepos mėn. 01 d. vykdo sporto projekto veiklas. Projekto tikslas – plėtoti klubo veiklą, suteikti neįgaliems žmonėms (vaikams ir suaugusiems) galimybę įsitraukti bei aktyviai dalyvauti fizinio aktyvumo veikloje ir tokiu būdu sėkmingai integruotis į plačiąją visuomenę per sportinę veiklą. Projekto trukmė – 2019 07 01 – 2021 06 30


Apie LNTK

Misija

Kelti žmonių gerovę, mažinti socialinę atskirtį, sudaryti neįgaliesiems lygias galimybes su kitais visuomenės nariais sportinės veiklos srityje. Gerinti neįgaliųjų socialinę integraciją, skatinant geros kokybės užimtumą ir sveiką sportinę veiklą.

Vizija

Išplėtoti neįgaliųjų teniso veiklą Pabaltijo regione ir tapti tarptautiniu regioniniu projektu, suteikiančiu galimybę visiems norintiems neįgaliesiems užsiimti aktyvia teniso sportine veikla.

Neįgaliųjų tenisas – iniciatyva, keičianti situaciją

Sportinė veikla – efektyvi socialinės integracijos forma. Tenisas yra vienas iš sparčiausiai besivystančių neįgaliųjų sportinių veiklų pasaulyje. Itin paprastas žaidimo pritaikymas neįgaliesiems – žaidimas galimas ant įvairios tradicinės dangos, nereikalingos modifikuotos raketės ir kamuoliukai bei tik viena pakeista taisyklė (leidžiami du kamuolio atšokimai) – leidžia nesunkiai plėtoti šią veiklą, skatinant neįgaliųjų integraciją bei pasitikėjimą savimi. Individualus žaidimo pobūdis leidžia įvertinti savo jėgas ir skatina asmeninės atsakomybės suvokimą, savarankiškumą. Komandinis žaidimo pobūdis – skatina integraciją komandoje stimuliuojant socialinius/komunikacinius gebėjimus. Tenisas, kaip prestižinė olimpinė sporto šaka, leidžia neįgaliesiems pasijusti pilnaverčiais ir lygiateisiais visuomenės nariais. Siekdami užsibrėžtų sportinės veiklos tikslų bei normatyvų įvykdymo neįgalieji gali realizuoti save ir net garsinti savo šalį tarptautinėje arenoje (Parolimpinės žaidynės, tarptautiniai teniso turnyrai).

Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas kartu su partneriais   aktyviai propaguoja neįgaliųjų tenisą visoje Lietuvoje. Nuolat rengiamos išvykos į kitus šalies miestus, vyksta parodomosios varžybos. Neįgalūs žmonės, pradėję aktyviai žaisti tenisą, savo pavyzdžiu rodo, kad ši sporto šaka jiems yra prieinama, kad ji veiksmingai ir kaip aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas, ir kaip ypatingai gera priemonė integruotis į sporto pasaulį.

Neįgaliųjų teniso atsiradimas Lietuvoje

2008 10 08 – 10 12. Bulgarijoje ivyko Pirmasis Balkanų neįgaliųjų  teniso čempionatas. Šiame įdomiame pirmajame renginyje sudalyvavo Lietuvos, Rumunijos, Moldovos, Turkijos ir Bulgarijos atstovai. Nepaisant to , kad Lietuvos komanda pirmą kartą dalyvavo tokio lygio tarptautinėse varžybose , komandos nariai pademonstravo aukšto lygio teniso įgūdžius ir didžiulį pasiryžimą laimėti. Tai rodo, kad Lietuvos neįgaliųjų teniso pradininkai eina teisingu keliu ir žaidėjai ruošiami pagal teisingą metodologiją.

Nežiūrint į tai, kad tenisininkai pradėjo žaisti tik 2008 metais, jie parodė aukštą žaidimo lygį ir buvo pakviesti į Amsterdamą į seminarą apie neįgaliųjų lauko teniso plėtojimą.

2009 m. aktyviai treniravosi bei dalyvavo Pasaulio Lietuvių žaidynėse bei Rotary klubo renginyje.

2009 m. VšĮ ,,Ypatingi žmonės” pradėjo organizuoti Lietuvos neįgaliųjų teniso klubo veiklą. Tais pačiais metais buvo užmegztas ryšys su Tarptautine Teniso federacija (International tennis federation – ITF) bei Lietuvos Teniso sąjunga.

2009 m. gruodžio mėn. – neįgaliųjų teniso klubą koordinuojanti organizacija, savo pastangomis surengė konferencija ,,Neįgaliųjų teniso perspektyvos Lietuvoje”. Konferencijoje dalyvavo Tarptautinės teniso federacijos projektų koordinatorius, atsakingas už neįgaliųjų žaidynes, Danielis Absolonas (Daniel Absolon). Po konferencijos Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas sulaukė šalies žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio bei tarptautinio palaikymo. Taip prasidėjo dideli pokyčiai visame Baltijos valstybių (Lietuva, Latvija, Estija) regione. Vilniuje neįgalus sportininkai treniruojasi kartu su įgaliais tenisininkais SEB arenos teniso kortuose. Šią galimybę suteikė Lietuvos teniso sąjunga bei Teniso akademija.

2010 m. kovo mėn. įvyko pirmosios ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalye ,,Davis cup”turnyro parodamasis neįgaliųjų dvejeto susitikimas tarp Lietuvos ir Didžiosios Britanijos neįgalių tenisininkų. Geriausias sėkmingo tarptautinio bendradarbiavimo rezultatas – Tarptautinės Teniso federacijos suteiktas leidimas organizuoti Lietuvoje Tarptautinį neįgaliųjų teniso profesionalų turnyrą ,,Lithuania Open Futures Series 2010″.Šis turnyras įvyko 2010 m. gegužę. Lietuvos neįgalieji sportininkai kartu su nacionaliniais partneriais ypač džiaugiasi šiuo pasiekimu, nes Lietuva – pirma iš buvusių Sovietų sąjungos narių šalis, įgijusia teisę pravęsti tokio lygio čempionatą.

2011 m. klubas, padedant rėmėjams, įsigijo neįgaliesiems pritaikytą autobusiuką. Vilniaus Senamiesčio klubo iniciatyvos ir Lietuvos Rotary komiteto, Lietuvos Tūkstantmečio, Dipolio, Vilniaus šv. Kristoforo Rotary klubų, AB “Lietuvos dujos”, Danske banko, UAb “Švyturys-Utenos alus” bei UAB “Altas” paramos, neįgalūs sportininkai jau turi pilnai neįgaliesiems pritaikytą autobusiuką, kuriame gali į turnyrus vežtis ir sportinius vežimėlius, ir patogiai keliauti patys.

2011 m. Vilniuje surengti jau du tarptautiniai turnyrai: “Lithuania open” ir “Vilnius open”, 0 2010 metų pabaigoje – tarptautinė mokomoji treniruočių stovykla. 2012 m. pradžioje trys neįgalus Lietuvos tenisininkai dalyvavo 2012 metų Pasaulio čempionato atrankos turnyre Turkijoje.

2011-2012 m. VšĮ “Ypatingi žmonės” įgyvendino Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da vinci mobilumo projektą “Lietuvos neįgaliųjų teniso trenerių mokymai”.

Minėtos varžybos bei stovyklos – tik ilgo, nelengvo, bet įdomaus darbo pradžia. Neįgalūs Lietuvos tenisininkai turi visas galimybes tapti aukštos klasės sportininkais, kaip lygūs su lygiais varžytis su pajėgiausiais šio sporto šakos atstovais.

2012 – 2015 m. buvo organizuojami tarptautiniai neįgaliųjų teniso turnyrai “Lithuania Open” ir “Vilnius Open”.

2015 m. Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas dalyvauja Baltijos šalių neįgaliųjų teniso turnyruose.